Regały

Regały

Regały są jednym z podstawowych elementów wyposażenie każdego magazynu. To właśnie na regałach przechowywana jest większość asortymentu. Regał to jednak pojęcie bardzo szerokie, bo można wyróżnić różne jego rodzaje. Wśród rodzajów regałów znaleźć można m.in.: regały do archiwum, magazynowe, na dłużyce, paletowe, półkowe, sklepowe czy warsztatowe.

Istnieje także podział na: przejezdne, wjezdne, przepływowe oraz rzędowe. Jak więc widać wybór jest duży i ważne jest, aby dobrze dopasować rodzaj regałów do potrzeb własnej firmy. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są regały to przede wszystkim jest to metal, są jednak modele, które zamiast metalowych półek mają tylko metalową konstrukcję a półki z surowej płyty wiórowej lub płyty laminowanej.

Wybierając regały dla własnego sklepu, magazynu, warsztatu, etc. warto zwrócić uwagę czy są one modułowe (możliwość dowolnej konfiguracji oraz rozbudowy w przyszłości) oraz czy są samonośne (można je z łatwością przemieścić, nie trzeba ich przytwierdzać do podłogi bądź ściany).

Zobacz także: